Būsto savininkui

 • Kokius mokesčius reikia mokėti nuomojant nekilnojamąjį turtą?

  Jeigu esate fizinis asmuo ir nuomojate savo nekilnojamąjį turtą, galite rinktis vieną iš dviejų mokesčių mokėjimo būdų:

  • Pirkti verslo liudijimą, kurio kaina kiekvienoje savivaldybėje skirtinga. Verslo liudijimo “ Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“ kaina metams Vilniaus mieste – 684 eur/metams, Vilniaus r. – 130 eur/metams. Verslo liudijimų kainas kitose savivaldybėse galite sužinoti čia - Verslo liudijimų kainos nuo 2017 m.
  • Deklaruoti gautas pajamas pildant GPM deklaraciją ir iki kitų metų gegužės 1 d. nuo faktiškai gautų pajamų sumokėti 15% GPM. 

  Pasirenkant mokėjimo būdą, galima paskaičiuoti, kiek per metus uždirbtumėte iš nuomos. Pavyzdžiui, jei Vilniaus mieste turtą išnuomosite už 380 eur/mėn ar mažiau, naudingiau deklaruoti pajamas ir mokėti 15% GPM. Jei iš nuomos per mėnesį uždirbsite daugiau nei 380 eur, tada verta pasvarstyti apie verslo liudijimą.

  Nuomojant kelis būstus ir turint verslo liudijimą, liudijimo kaina dėl to nesikeičia, išskyrus tą atvejį, jei būsto nuomos metinės pajamos viršytų     45 000 eur.

  Abiem atvejais, tiek įsigijus verslo liudijimą, tiek nusprendus deklaruoti pajamas ir mokėti 15% GPM, pranešti mokesčių inspekcijai apie sudarytą nuomos sutartį nereikia.

  Nusprendus imtis veiklos pagal verslo liudijimą, turite iš karto susisiekti su vietos mokesčių inspekcijos skyriumi, kur užregistruosite savo veiklą ir sumokėsite už verslo liudijimą. Verslo liudijimo kaina priklauso nuo savivaldybės, kurioje nuomosite turtą.

   

  Kokias paslaugas aš gaunu patikėdamas Jums savo turto priežiūrą?

  Prižiūrėdami Jūsų turtą pasirūpinsime visais su būsto nuoma susijusiais klausimais, priklausomai ar tai bus ilgalaikės ar trumpalaikės nuomos administravimas. Surandame patikimiausius nuomininkus; Paruošiame sutartis ir kontroliuojame jų vykdymą; Garantuojame laiku pervedamą nuomos mokestį; Vykdome skaitiklių rodmenų nurašymus; Užtikriname laiku apmokamus komunalinius ir kitus mokesčius; Prižiūrime Jūsų turtą; Sprendžiame nemalonius klausimus su kaimynais. Esant trumpalaikės nuomos administravimui: Sukuriame ir administruojame buto profilį tarptautinėse rezervacijų sistemose; Nuolat palaikom ryšį su svečiais iki jiems atvykstant ir visos viešnagės metu; Pasitinkame ir išlydime svečius; Prižiūrime ir valome butą prieš ir po svečio išvykimo; Rezervuojame butą Jūsų viešnagei.

   

  Kas suras nuomininką ir paruoš nuomos sutartis?

  Atliksime nuomininkų paiešką ir būstą išnuomosime tik patikimam klientui. Paruošime nuomos sutartis ir kontroliuosime jų vykdymą.

   

  Kas man mokės nuomos mokestį?

  Užtikriname laiku gaunamas pajamas už būsto nuomą ir garantuojame saugų pinigų pervedimą į Jūsų sąskaitą.

   

  Ar man reikės kontroliuoti mokėjimus už komunalinius mokesčius?

  Vykdysime skaitiklių nurašymo ir mokėjimų už kitas paslaugas kontrolę.

   

  Į ką kreiptis, jei kils problemų dėl nuomininko elgesio?

  Atstovausime Jus sprendžiant nemalonius klausimus su kaimynais dėl nuomininkų elgesio ir tvarkos.

   

  Kas prižiūrės mano bute esantį turtą ir jo būklę?

  Atsakingai prižiūrėsime patalpose esantį turtą, rūpinsimės tinkamu jo panaudojimu, kontroliuosime bute esančio turto perdavimo ir grąžinimo klausimus, spręsime problemas, susijusias su iškraustymu.

   

  Ar galite atlikti smulkius remonto darbus ?

  Klientui pageidaujant organizuosime santechninius, elektros ir kitus smulkius remonto darbus.

   

  Kas gali išvalyti mano patalpas?

  Išvalysime Jūsų būstą ir paruošime jį nuomai.

   

  Kur man kreiptis dėl savo turto priežiūros?

  Užpildykite užklausos formą arba susisiekite su mumis telefonu 8 700 55966.